O Vinpol


Nasza historia
Nasze osiągnięcia
Jakość
Nasze wartości
O grupie
Firmy siostrzane
Nagrody i wyróżnienia
Prezentacja firmy


HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. z dumą podkreśla fakt, że jej siedzibą jest Toruń - miasto z długą historią i bogatymi tradycjami.

Nasza historiaHENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. zostały założone 18.09.1990 r. Dynamika, zaangażowanie i przemyślana strategia działania właścicieli i kadry zarządzającej firmy sprawiły, że w ciągu kilku lat HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. znalazł się w czołówce największych przedsiębiorstw w Polsce w sektorze wyrobów winiarskich - rozumianych tutaj jako wina musujące, deserowe, stołowe oraz wermuty.

Firma bardzo mocno zaangażowała się również w inne kategorie alkoholi. W związku z tym w relatywnie krótkim czasie HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. zaczął odgrywać także znaczącą rolę na rynku brandy i likierów. Ponadto w roku 2009 HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. nabył jeden z czołowych produktów na polskim rynku alkoholi, lidera w kategorii gin - markę GIN LUBUSKI.

Ekspansywny rozwój przedsiębiorstwa w latach 1993 - 1997 zapewnił jej pozycję czołowej firmy w branży winiarskiej w Polsce. Rozwój rynku oraz poszukiwania kolejnych działań zwiększających konkurencyjność firmy i jej produktów skłoniły HENKELL & CO. VINPOL Polska do podjęcia wysiłków w zakresie pozyskania strategicznego partnera.

W roku 1997 rozpoczął się proces wchodzenia HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. do grupy Henkell & Söhnlein Sektkellereien KG z Wiesbaden. Proces ten zakończył się w roku 2001 przejęciem 100% udziałów przez strategicznego inwestora. Firma Henkell & Söhnlein wraz ze swoimi "firmami córkami" zlokalizowanymi m.in. we Francji, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i Rumunii jest wiodącym producentem win musujących w Europie. Tak więc wraz z wejściem w skład grupy Henkell & Söhnlein rozpoczął się nowy, ekspansywny okres w historii HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o., w którym jednym z podstawowych założeń stała się realizacja dobrych, międzynarodowych standardów jakościowych na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania firmy przy jednoczesnym systematycznym i trwałym wzroście sprzedaży.

Istotną datą w historii HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. stało się wejście Polski do Unii Europejskiej 01.maja 2004. Wprawdzie spowodowało ono dodatkowy wzrost konkurencji na rynku polskim, z drugiej jednak strony otwarcie granic dla członków Unii pozwoliło na intensywny wzrost sprzedaży poza granicami naszego kraju. Oprócz realizowanego od lat eksportu do Kanady i USA, HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. z powodzeniem zaczął sprzedawać swoje produkty na rynkach europejskich m.in. w Niemczech, Czechach, Słowacji, na Litwie, Łotwie, w Estonii, Rumunii, Białorusi, Rosji i Izraela. Wejście na kolejne rynku Europy i poza nią jest następnym celem do realizacji dla menedżerów firmy.


Dziś


W odniesieniu do rynku wewnętrznego, HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o., w chwili obecnej zatrudniający w sumie 140 osób, posiada rozbudowaną strukturę własnych sprzedawców pracujących na obszarze całej Polski.

Na czele firmy stoi czteroosobowy Zarząd, który stanowią: Anna Kalinowska - Członek Zarządu / Dyrektor ds. Produkcji i Inwestycji, Tomasz Różański - Członek Zarządu / Dyrektor ds. Finansów i Controllingu, Joanna Semczuk - Członek Zarządu / Dyrektor ds. Handlu i Logistyki, Dariusz Polak - Członek Zarządu / Dyrektor ds. Marketingu i Eksportu.
Firma jest postrzegana na rynku jako solidny i kompetentny partner w biznesie. Celem do realizacji na najbliższą przyszłość jest umocnienie tego wizerunku i jednoczesny wzrost udziałów rynkowych w najważniejszych dla firmy segmentach.
Firma HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o. aktywnie działa w kilku kategoriach alkoholi, w których jest obecna z następującymi markami:
WINA DESEROWE - Nalewka Babuni, Grzane Starotoruńskie, Grzaniec Gotycki, 18 Cherry, Special,
SZAMPANY - Alfred Gratien,
WINA MUSUJĄCE - Henkell Trocken, Henkell Halbtrocken, Henkell Blanc De Blancs, Henkell Rosé, Henkell Kardinal, Söhnlein Brillant, Kupferberg Gold, Mionetto Prosecco, Prosecco Yello, La Pieve, Cavas Hill,
WINA MUSUJĄCE GAZOWANE - Afrodite, Raffaello, Sowietskoje Igristoje,
WINA ZIOŁOWE - Totino,
WINA GRONOWE SPOKOJNE - Castello di Miracolo, Deinhard, Rosiére, Egri Bikavér, I heart
LIKIERY - Chocotella, Dalkowski Advocaat, Canari,
WÓDKI - Wódka Starotoruńska, Lubuski Vodka,
GIN - Lubuski Gin,
RTD - Lubuski Gin & Tonic,
CYDRY - Cydr Smiler,
SHERRY - Romate,
BRANDY HISZPAŃSKA - Cardenal Mendoza, Romate De Jerez,
BRANDY NIEMIECKA - Scharlachberg brandy&cherry
BRANDY FRANCUSKA - Ronsard Napoléon, Le Chevalier Noir Napoléon, Le Cuvier Napoléon,
NAPOJE SPIRYTUSOWE - Scharlachberg, Diplomat, Imperator Napoléon, 1804 Napoléon

Powrót
Część fotografii wykorzystanych na stronie jest autorstwa Q7    Projekt serwisu: 3xW